Slováci vstúpili do turnaja v Španielsku prehrou so Srbskom 24:31

05.01.2024 Celý región

Granollers 4. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári prehrali vo svojom prvom zápase na turnaji štyroch krajín v katalánskom meste Granollers so Srbskom 24:31. Na kvalitne obsadenom podujatí nastúpia ešte v piatok proti domácim Španielom (20.00 h) a v sobotu proti Poľsku (16.45 h).

Slováci síce prehrávali v 11. minúte už 4:9, no po oddychovom čase dokázali do prestávky znížiť manko na favorita na rozdiel dvoch gólov (14:16). Ešte štvrťhodinu pred koncom bol rozdiel trojgólový - 22:25, no v závere Srbi svoj náskok zvýraznili.

Pre zverencov kouča Fernanda Guricha je turnaj súčasť prípravy na pokračovanie kvalifikácie MS 2025, pre ich súperov generálkou na blížiaci sa európsky šampionát v Nemecku.

Medzinárodný turnaj Granollers 2024 - štvrtok:

SLOVENSKO - Srbsko 24:31 (14:26)
Zostava a góly SR: Žernovič, Čupryna - Moravčík 1, J. Tóth 1, Š. Macháč, D. Mišových 1, J. Briatka 4/1, Fenár 1/1, Péchy 1, Prokop 5, T. Smetánka 3, Potisk 2, Hlinka, M. Kucsera ml. 2/2, Korbel, Ľ. Ďuriš 1, Sloboda, L. Urban 2. Najviac gólov za Srbsko: Radivojevič 8/6. Rozhodovali: Mažeika a Gatelis (obaja Lit.), 7m hody: 5/4 - 6/6, vylúčení: 2:2, 500 divákov

Hlasy po zápase /zdroj: slovakhandball.sk/:

Pavol Polakovič, asistent trénera SR:
"V prvom polčase sme v úvode nerobili to, čo sme si povedali pred stretnutím. V obrane sme boli príliš rozťahaní a v útoku to bolo kostrbaté. Potom sme hru zrýchlili. Povedali sme si, čo treba robiť v obrane a v útoku sme sa presadzovali hlavne cez oblúky, s čím mali dosť veľký problém. V druhom dejstve sa tiež nezačalo optimálne, potom sme sa znova rozbehli. Škoda nevyužitých presiloviek, v ktorých si vypracujeme šance. Na konci sme trochu zbláznili, začali sme hrať akcie, ktoré sme si povedali, že zaradíme maximálne raz za polčas. Zahrali sme ich štyri - päťkrát za posledných osem útokov a nedokázali sme sa z toho presadiť."

Lukáš Urban, spojka SR: "Zápas sme nezačali dobre, keď Srbi nám rýchlo ušli. Veľmi ľahko sa dostávali na šestku a dávali ľahké góly. Potom sa však celkom dobrou hrou vrátili do hry a znížili sme na dva góly. Ani druhé dejstvo sme nezačali dobre. Škoda nejakých zahodených šancí, mohlo to byť na konci duelu lepšie. Musíme sa poučiť z chýb a zajtra odohrať lepší duel."